Budownictwo Transport

Jak zaadaptować kontener morski?

Jak zaadaptować kontener morski?

Jak zaadaptować kontener morski? Duże zamykane pojemniki metalowe, pierwotnie używane do transportu towarów, ze względu na swoją wszechstronność, na przestrzeni lat znalazły szersze, a czasem nieoczekiwane zastosowanie. Ze względu na bardzo duży margines bezpieczeństwa, jaki został ustanowiony podczas projektowania, a także znormalizowane wymiary i mocowania, metalowe skrzynie są dziś z powodzeniem przekształcane w różnorodne konstrukcje.

Najbardziej funkcjonalne pomysły na to, co można zrobić z pojemnika transportowego

kontener-morski-sprzedazRozważając budowę domu do całorocznego zamieszkania, budowę domku letniskowego, garażu, biura, magazynu ludzie poszukują tanich i praktycznych rozwiązań. Kreatywne osoby zastanawiają się jak zaadaptować kontener morski do swoich celów? Okazuje, że jest to możliwe, można kupić takie elementy bezpośrednio od producenta lub wynająć firmę, która sprzeda i wykonana projekt a następnie go zrealizuje. Co można zbudować z kontenerów? Producent kontenerów magazynowych ma wiele gotowych projektów, które można wykorzystać dla swojego biznesu lub prywatnego przedsięwzięcia.

Zmienić w całoroczny lub letni dom?

kontenery-morskie-sprzedazCałoroczne domy mieszkalne z kontenerów to konstrukcje z powodzeniem stosowane zarówno w ciepłym klimacie, jak i na zimnych północnych regionach. Do jego postawienia i wyposażenia dobierane są odpowiednie materiały i technologie zapewniające komfortowy mikroklimat. Wewnątrz kontenera można uzyskać doskonałe warunki nawet przy temperaturze zewnętrznej od plus 40 do minus 50 ̊С. Obecnie można kupić gotowe kontenery mieszkalne, które są projektowane na zamówienie lub według pomysłu producenta.

Najczęściej jednak przeznaczane są na letnie pomieszczenia mieszkalne. Bardzo istotne jest, że nawet gotowe domy mieszkalne z kontenerów można doposażyć według swojego uznania, wprowadzać swoje pomysły na instalacje wodne czy kanalizacyjne. Gotowe kontenery mieszkalne są kompaktowe i można je transportować wielokrotnie, jak zwykłe kontenery do przewozu ładunków suchych. Takie opcje są również idealne dla ekip budowlanych w obszarach, w których praca i miejsce zamieszkania zależą od pory roku lub aktualnego projektu.

Metalowa konstrukcja na warsztat

Warsztaty oparte na takich konstrukcjach to nie tylko kontener biurowy z WC, są wyposażone w odpowiedni sprzęt do naprawy skuterów, motocykli, quadów i podobnego drobnego sprzętu. W zależności od skali działalności moduł może składać się z jednego kontenera, stanowiącego swego rodzaju garaż-warsztat na własne potrzeby (gdzie zresztą bez problemu zmieści się samochód), lub kilku stanowiących pełnoprawny warsztat obsługujący samochody klientów.kontener-20-stopowy-cena

Laboratorium na budowie

Wysoce praktyczną opcją jest mobilne lub stacjonarne laboratorium. Niewątpliwą zaletą modułu mobilnego jest możliwość prowadzenia badań bezpośrednio na obiekcie oraz w razie potrzeby szybkiego przeniesienia laboratorium do innej placówki. Takie biura z kontenerów morskich są szeroko stosowane w budownictwie (np. do kontroli jakości betonu, zaprawy cementowej i innych komponentów), przemyśle naftowym i gazowym oraz petrochemicznym, gdzie obiekty są od siebie znaczne oddalone. Często producent kontenerów magazynowych, oferuje nie tylko sprzedaż, ale również wynajem, dlatego jest to bardzo opłacalne.

Magazyn, który spełni wymagane warunki przechowywania

Obecnie możliwy jest wynajem kontenera magazynowego, są przerobione z kontenerów na ładunki suche, popularne zarówno wśród producentów produktów, jak i punktów sprzedaży detalicznej. Są hermetycznie zamknięte i można w nich utrzymać określony reżim temperaturowy, który jest wymagany zgodnie z warunkami przechowywania produktów. Dodatkowo do takiego magazynu bardzo trudno jest się włamać lub w inny sposób wyrządzić szkody, a w przypadku spadku obrotów lub wyjścia z biznesu znacznie łatwiej go sprzedać niż zwykły magazyn przywiązany do określonego miejsca.

Zobacz także:

Punkt sprzedaży detalicznej

Małe domy mieszkalne z kontenerów mogą służyć również, jako punkt handlowy stanowiąc ekskluzywny, praktyczny wandaloodporny sklep. Jest to doskonały sposób na zaadaptowanie kontenera morskiego. Czasami wygląd zewnętrzny prostego modułu może zostać przekształcony nie do poznania, a wystrój wnętrza koresponduje z wyposażeniem designerskiego butiku. Fragmenty ścian w tym przypadku często zastępowane są przeszkleniami, a umieszczone w nich gabloty są efektywnie doświetlone. Ten format punktów handlowych cieszy się coraz większym zainteresowaniem przedsiębiorców, ponieważ przyciąga odwiedzających, wyróżniając się na tle innych.

Mobilne biura sprzedaży oparte są czasami na wynajmie kontenera magazynowego, który sprosta wszystkim wymaganiom sanitarnym. To poszukiwane rozwiązanie w dziedzinie mikrofinansowania ludności, świadczenia usług turystycznych i innych. Jednocześnie to kontener biurowy z WC, który można zaprojektować tak, aby nie wymagał podłączenia do zewnętrznej sieci wodociągowo-kanalizacyjnej. Wysokiej jakości izolacja termiczna z kolei pozwala pracownikom czuć się komfortowo w czasie upałów i mrozów, a zmienność konstrukcji sprzyja terminowej realizacji przezbrojenia lub doposażenia w zależności od zmiany liczebności personelu. W ten sposób mobilne biuro z kontenerów morskich rośnie i zmienia się wraz z biznesem.