Zdrowie

Jak znaleźć dobrego podologa?

Jak znaleźć dobrego podologa?

Podologia jest bardzo prężnie rozwijającą się dziedziną kosmetologii. Wcześniej pielęgnacją stóp zajmowały się wyłącznie gabinety kosmetyczne. Dzisiaj coraz częściej na rynku pojawiają się specjalistyczne gabinety podologiczne. Specjaliści doszli do wniosku, że choroby i kosmetyka stóp stanowią bardzo rozległą dziedzinę, która wymaga konkretnej wiedzy. Nasze stopy noszą nas przez całe życie, dlatego potrzebują dobrej pielęgnacji. 

Problemy naszych stóp

podolog w Warszawie
podolog w Warszawie

Nie ma chyba osoby, która nie narzekałaby czasem na swoje stopy. Codziennie narażone są one na uszkodzenia czy otarcia. Bardzo często nasze obuwie jest źle dopasowane do wymagań naszych stóp. Nosimy buty ze sztucznych materiałów, za wąskie, na zbyt wysokim obcasie a także na całkiem płaskiej podeszwie. Na problemy naszych stóp bardzo często pracujemy latami. Coraz częściej chodzimy do gabinetów kosmetycznych, dbamy o swoje zdrowie i urodę, a o stopach zapominamy. Chowamy je w butach i mamy nadzieję, że nikt nie zauważy ich nadmiernej potliwości czy też haluksów. W ten sposób tylko pogarszamy sprawę i pozbawiamy się komfortu chodzenia. A musimy pamiętać, że odciski, nagniotki czy haluksy wiążą się dolegliwościami bólowymi. Dlatego warto dbać o swoje stopy, to one noszą nasz ciężar i zasługują na dobre traktowanie.

Musimy pamiętać, że pewne dolegliwości z czasem się nasilają. Początkowe zrogowacenie może doprowadzić do pękania pięt i bolesnych ran. Zrogowacenie można usunąć podczas jednej wizyty natomiast głębokie rany trzeba leczyć podczas kilku zabiegów. To samo tyczy się haluksów. Z czasem dochodzi do całkowitego zniekształcenia stopy, a dopasowanie odpowiedniego obuwia jest bardzo uciążliwe. Dlatego nie zwlekajmy z wizytą u podologa. Zadbajmy o swoje stopy już dziś.

Czym charakteryzuje się dobry gabinet podologiczny?

sklep online podologiczny
sklep online podologiczny

Jeśli widzimy gabinet podologiczny, który jest niejako wciśnięty obok jakiegoś zakładu fryzjerskiego tudzież gabinetu kosmetycznego to lepiej go omijać szerokim łukiem. Wyposażenie takiego gabinetu zajmuje naprawdę dużo miejsca, dlatego nie wystarczy do tego tylko jakieś stanowisko, jak w przypadku manikiurzystki. Coraz częściej otwierają się specjalistyczne gabinety, które wyposażone są w sprzęt wysokiej jakości. Oprócz łóżka czy wygodnego fotela potrzeba szeregu narzędzi, które pozwalają na bezpieczne i sprawne przeprowadzanie zabiegów.

Większość gabinetów podologicznych jest nowych, dlatego że na rynku pojawiają się dopiero od kilku lat. Możemy być więc spokojni, że sprzęt jest nowy i najwyższej jakości. Wystarczy wejść do kilku, by przekonać się jak one wyglądają. Oprócz specjalistycznego sprzętu znajdziemy tam elementy dekoracyjne, które umilą nam pobyt. Nie zabraknie również nastrojowej muzyki i pobudzającego zapachu. Sam pobyt w gabinecie, pomimo poważnych zabiegów, ma być przyjemnym sposobem spędzania czasu.

Wykwalifikowany podolog

Podologia to bardzo złożona dziedzina kosmetologii, dlatego specjaliści muszą przejść  szereg szkoleń, które pozwolą im na prawidłowe zajmowanie się stopami klientów. Najczęściej podolodzy kończą studia kosmetologiczne ze specjalizacją podologiczną. Chociaż wielu osobom wydaje się, że usunięcie nagniotka to bardzo prosta sprawa to wcale tak nie jest. Podolog bardzo dobrze musi znać anatomię stopy, by w żaden sposób jej nie uszkodzić. Gabinety podologiczne bardzo często kojarzą nam się jedynie z pedicure i przygotowaniem stóp na wakacje. Dla wielu podolog to pani od malowania paznokci u stóp. Tymczasem specjaliści w tych gabinetach leczą wiele bolesnych dolegliwości pacjentów. Niektóre zabiegi trzeba powtarzać a sam proces może trwać nawet kilka miesięcy. Pedicure leczniczy czy leczenie odcisków to dla wielu jedyne rozwiązanie problemów ich stóp, dlatego warto skorzystać z porad specjalistów.

 

Czy warto korzystać z usług podologa?

podolog
podolog

Wiele osób podstawowe zabiegi stóp wykonuje u kosmetyczki. Pedicure czy usuwanie zrogowaciałego naskórka wydaje się prostym zabiegiem, który może wykonać każdy. Stąd też zdarza się, że wykonujemy je samodzielnie. Warto jednak wiedzieć, że nawet używanie zbyt ostrych tarek czy pilników może doprowadzić do uszkodzenia głębszych warstw skóry. Podobnie sprawa ma się z wrastającymi paznokciami. Nieumiejętne ich usuwanie tylko pogarsza problem i prowadzi do silnych dolegliwości bólowych. Dlatego lepiej odwiedzić podologa. Przede wszystkim zdiagnozuje on problemy naszych stóp i podejmie się ich leczenia.

Jeśli odczuwamy ból czy pieczenie to znak, że czas wybrać się na wizytę do gabinetu podologicznego. Specjalista znajdzie dla nas odpowiednią ścieżkę leczenia. Dzięki temu będziemy mogli się cieszyć długimi spacerami i pięknym wyglądem. Aby znaleźć dobrego podologa wystarczy dobrze przeszukać internet i na pewno uda nam się trafić do odpowiedniego specjalisty. Opinie o specjaliście również są dostępne na stronach internetowych. Gabinety podologiczne  znajdziemy już w większości miast. Dlatego nie odkładajmy leczenia naszych stóp, ale już dzisiaj poszukajmy najlepszego specjalisty w naszej okolicy.