Usługi Zdrowie

Masaż gorącymi kamieniami

Masaż gorącymi kamieniami

Jeśli jesteś zestresowany, bolą Cię mięśnie lub brakuje Ci energii, to znak, że powinieneś się zatrzymać i pomyśleć o sobie. Masaż gorącymi kamieniami to doskonały sposób na relaks i odmłodzenie. Jednym z najprzyjemniejszych jest masaż gorącymi kamieniami. Jak to się robi i ile to kosztuje? Sprawdźmy.

Masaż gorącymi kamieniami – co to jest?

Techniki masażu przy użyciu gorących lub zimnych kamieni sprowadzone zostały do ​​nas z Dalekiego Wschodu i stosowane są od tysięcy lat. Niektórzy eksperci uważają nawet, że masaż kamieniami jest starszy niż akupunktura. Wykorzystuje teorie dotyczące przepływu energii przez nasze ciało. Mówi, że nasze ciało ma centra energetyczne zwane w jodze czakrami. Według starożytnych nauk każda czakra znajduje się w pobliżu gruczołów, które produkują potrzebne nam hormony i stymulują ich działanie. Starożytni lekarze Dalekiego Wschodu wykonali nawet szczegółowe mapy pokazujące położenie czakr na ciele i łączące je meridiany, które są również dziś używane w akupunkturze.

Masaż gorącymi kamieniami – na czym polega?

Technika masażu gorącymi kamieniami w Warszwie polega na umieszczeniu ich na ciele zgodnie z czakrami i diagramami południków. Według chińskich i indyjskich lekarzy powinno to poprawić przepływ energii między nimi, a tym samym odblokować te czakry, które nie funkcjonują prawidłowo. Masaż gorącymi kamieniami wykorzystuje czarne (bazalt) i białe (marmur) kamienie. Bazalt ma kształt owalny i ciemnoszary lub czarny. Mają idealną strukturę, ponieważ są wydobywane z dna oceanu, gdzie są piaskowane i piaskowane przez fale. Powinny być przechowywane w wodzie źródlanej lub morskiej. Świetnie nadają się do masażu, ponieważ po podgrzaniu długo pozostają ciepłe.
Ile kosztuje masaż gorącymi kamieniami?

Choć może to zabrzmieć tajemniczo, masaż gorącymi kamieniami jest jednym z najbardziej luksusowych i najprzyjemniejszych zabiegów, jakie możemy mieć. Niemal każde spa oferuje balijskie masaże gorącymi kamieniami, podobnie jak wiele hoteli.

Masaż gorącymi kamieniami – jak to działa?

Masaż gorącymi kamieniami
Masaż gorącymi kamieniami

Decydując się na masaż gorącymi kamieniami, warto wiedzieć, że do tego trzeba będzie się rozebrać – możemy założyć tylko bieliznę. Masażystka radziłaby nam wtedy położyć się na brzuchu lub plecach – w zależności od naszego dyskomfortu. Następnie umieści kamienie rozgrzane do około 50-60 stopni na obszarze czakry na naszej gołej skórze. Gdy leżeliśmy w milczeniu na naszych ciałach ciepłymi kamieniami, terapeuta rozpoczął masaż dwoma kamieniami, które zostały zanurzone w oliwie z oliwek i dodane olejkami aromaterapeutycznymi. Cały masaż trwa od 50 minut do 1,5 godziny, w zależności od miejsca wykonywania masażu.

Ten delikatny masaż doskonale rozluźnia mięśnie i rozgrzewa ciało, dzięki czemu krew zaczyna szybciej krążyć. W wyniku masażu skóra jest lepiej dotleniona, usunięte toksyny, a uwolnione endorfiny zapewniają dobre samopoczucie. Po zabiegu skóra jest bardziej elastyczna, przyjemna w dotyku i odmłodzona. Jednak masaż gorącymi kamieniami może nie tylko odprężyć i wpłynąć na naszą skórę. Dodatkowo poprawia pamięć i koncentrację, a nawet wzmacnia układ odpornościowy. Może również pomóc w radzeniu sobie ze stresem.

Masaż gorącymi kamieniami – czy dla każdego?

Masaż gorącymi kamieniami jest jednym z najprzyjemniejszych masaży i świetnie sprawdza się przy chronicznym zmęczeniu, stresie, depresji, zaburzeniach snu, różnych bólach mięśni, reumatyzmie i niektórych chorobach układu krążenia.

Wydaje się, że jest to masaż ogólnego przeznaczenia – niestety, podobnie jak inne zabiegi, nie każdy może z niego skorzystać. Przeciwwskazaniem do masażu kamieniami są wszelkie choroby zakaźne i stany zapalne skóry, ciąża, otwarte rany, stany pojawiające się bezpośrednio po zabiegu, menstruacja, zakrzepica i żylaki. Osoby z podwyższoną temperaturą ciała oraz po chemioterapii i radioterapii nie powinny się na to decydować. W razie jakichkolwiek wątpliwości należy wcześniej skonsultować się z lekarzem.

Masaż gorącymi kamieniami – ile?

Nie ma możliwości podania konkretnej ceny za ten rodzaj masażu, ponieważ cena zależy od wielu czynników, takich jak lokalizacja, reputacja salonu, w którym wykonywany jest masaż, doświadczenie i kwalifikacje terapeuty czy koszt masażu. materiały użyte do masażu. Jednak cena masażu waha się od 100 zł do kilkuset złotych. Najlepsze, długotrwałe efekty uzyskuje się po co najmniej trzech cyklach leczenia.
Masaż najlepiej zarezerwować po wyjściu z pracy oraz w dni, kiedy nie mamy do czynienia z pilną potrzebą. Relaks po masażu gorącymi kamieniami sprawił, że przestaliśmy myśleć o problemach dnia. Będziemy chcieli wrócić do domu, przytulić się na kanapie, wypić ulubionego drinka i cieszyć się błogim lenistwem.

Masaż gorącymi kamieniami to również doskonały wybór na wieczór panieński w spa, czy jako prezent dla ukochanej żony, mamy lub przyjaciółki.