Zdrowie

Stomatolog Wrocław

Stomatolog Wrocław

Zastanawiając się, jak dokonać wyboru najlepszego stomatologa z Wrocławia dla siebie oraz rodziny, trzeba zwracać uwagę na parę istotnych kwestii. Wbrew najczęściej stosowanym praktykom podczas innych wyborów zakupowych, cena w tej sytuacji nie będzie najważniejszym czynnikiem i tym, który powinien decydować o konkretnym wyborze. Czasami bowiem, lepiej będzie zapłacić trochę więcej za wizytę u stomatologa, a zyskać pewność, iż udało się nam trafić do doświadczonego i sprawdzonego specjalisty, którego umiejętności i fachową wiedza oraz, co bardzo często jest ważne, wysokiej jakości surowce i nowoczesny sprzęt, zapewnią nam usługi na możliwie jak najwyższym poziomie. Zdrowie ma się wyłącznie jedno, zatem na pytanie, czy warto podejmować ryzyko nieodpowiedniego leczenia płacąc mniej, każdy z nas winien odpowiedzieć sobie samodzielnie. Nie ma jednakże żadnych wątpliwości, iż dentystę powinno się odwiedzać regularnie i na tyle często, żeby wizyty kontrolne i profilaktyka sprawiły, iż na stomatologa wydamy paradoksalnie znacznie mniej, ponieważ nie będzie u nas konieczne przeprowadzenie skomplikowanego leczenia. W poniższym tekście postaramy się podpowiedzieć, na co należy zwracać uwagę dokonując wyboru dentysty i jakie czynniki, mogą de facto zadecydować o zdrowiu naszego uzębienia.

Pasja

Zwykło się uważać, iż najlepszymi lekarzami są ci z powołaniem. Dobry dentysta kocha swój zawód. Taki specjalista, powinien być otwarty na potrzeby swoich pacjentów i dobierać dla nich właściwe metody leczenia. Szczerość stanowi podstawę w relacjach z dentystą, która zagwarantuje odpowiednią komunikację – stanowi również oznakę jego profesjonalizmu.

Poczucie bezpieczeństwa

Dobry lekarz, zawsze będzie w stanie stworzyć atmosferę otwartości i zaufania. Zadba o komfort psychiczny swojego pacjenta. Wiadomo przecież, jak ta kwestia jest bardzo ważna. Dlatego stomatolog, musi się troszczyć o samopoczucie osoby, której uzębienie leczy.

Profesjonalizm

Dobry stomatolog to specjalista, którzy ciągle poszerza swoją wiedzę, bierze udział w kursach, sympozjach, studiach podyplomowych czy też dodatkowych szkoleniach. Poza wykształceniem ważne jest, żeby był on na bieżąco z nowinkami technologicznymi w zakresie stomatologii.

Rekomendacje

Warto zasięgnąć wiedzy, czy nasza rodzina albo znajomi korzystają już z usług dentysty, do którego zamierzamy się wybrać. Ich doświadczenie może być nieocenione podczas wyboru gabinetu. Dzięki temu możemy zminimalizować ryzyko nieudanych wizyt.
Można również zapoznać się z opiniami na temat stomatologów w sieci: nie tylko na forach, ale i na witrynach internetowych. Trzeba jednakże mieć na uwadze, iż nie każdy wpis będzie obiektywny, dlatego powinno się zachować wobec niego pewien dystans.

Konsekwencje zaprzestania leczenia

Istotny element profesjonalizmu stomatologa, stanowi podkreślenie efektów przerwania albo niepodjęcia kuracji. Mamy prawo zadecydować o metodzie, jaką będzie wykonywane leczenie naszych zębów (niewątpliwie, jeżeli istnieją jakieś alternatywy). Pełna świadomość pacjentów, powinna być dla stomatologa tak samo ważna, jak ich bezpieczeństwo. Dlatego zawsze musi nas poinformować o ryzyku, które wiąże się z wybranymi zabiegami.

Recepcja

Recepcja, ma być dla pacjentów przyjaznym miejscem. Komfort i wygoda przed wizytą u stomatologa, która dla większości osób wiąże się ze stresem, pozwala na zminimalizowanie obaw przed procesem leczenia. Istotna, będzie także opcja wyboru właściwego dla nas terminu konsultacji, zabiegu czy badania. W większości stomatologicznych klinik, jest to już standardem. Jako pacjenci, możemy wówczas dokonać wyboru daty oraz godziny wizyty u lekarza, która nie będzie kolidować z naszymi obowiązkami.

Specjalizacje

Wybranie odpowiedniego stomatologa, zależne jest także od specjalizacji, jaką ma lekarz i od schorzenia, z jakim do niego się wybieramy. Niżej wymieniamy najważniejsze stomatologiczne specjalizacje:

  • protetyk – wykona dla nas protezę,
  • ortodonta – wyleczy wady zgryzu,
  • periodonta – zajmuje się ochroną dziąseł,
  • endodonta – pomoże nam z problemami z próchnicą oraz leczeniem kanałowym,
  • pedodonta – wyleczy problemy z zębami u dzieci.,
  • implantolog – wszczepi nam implant zęba.

Gabinet

Niezwykle ważne, będą sterylne warunki pracy w gabinecie stomatologa. Dentysta winien przy nas zmieniać rękawiczki, jak i wymieniać końcówki do stomatologicznych narzędzi. Instrumenty stomatologiczne, muszą zostać wyczyszczone oraz poddane procesowi odkażania. Sposób, w jaki higienistka i dentysta zadbają o utrzymanie porządku w gabinecie, stanowi podstawę zachowania bezpieczeństwa pacjenta.

Sposób komunikacji z dziećmi

Co należy zrobić, aby dziecko nie obawiało się stomatologa? Wybierzmy takiego lekarza, który może się pochwalić doświadczeniem z małymi pacjentami. To niezwykle istotne, aby nasze dziecko już na samym początku spotkań z dentystą, miało pozytywne wrażenia. Dzięki czemu, nie będzie odczuwało obaw przed stomatologiem w przyszłości. Dobrym rozwiązaniem, będzie tak zwana wizyta adaptacyjna albo specjalny kącik dla pociech.

Dobosz Implanty Zębów
aleja Piastów 3
70-325 Szczecin
+48 91 485 02 74
www.doboszimplanty.pl