Wnętrza

Meble industrialne

Meble industrialne

Nowoczesny styl industrialny prezentowany jest przez projektantów jako eklektyczny. Może łączyć elementy surowych wykończeń ścian i podłóg z eleganckimi, designerskimi meblami, tekstyliami czy dekoracją. Meble industrialne mogą być wykonane w klasycznych motywach lub wykonane według szkiców projektantów z nowoczesnych materiałów. Producent stołów i biurek w stylu industrialnym wykonuje meble metalowe, które dobrze komponują się z dużymi oknami oraz modele drewniane, ale najczęściej jako połączenie tych dwóch materiałów.

Meble industrialne – producent prezentuje stoły industrialne

Najbardziej harmonijnie we wnętrzu przemysłowym prezentują się meble vintage i nowoczesne. Stoły industrialne obok sofy o nietypowym kształcie. Najważniejsze, że meble i elementy wystroju tworzą odniesienie do przemysłu i manufaktury. Ciekawym rozwiązaniem jest wykorzystanie w salonie resztek industrialnego wyposażenia. Dzięki temu rury mogą łatwo przekształcić się w stojak lub ramę półki, a surowy stół może mieć charakter warsztatowy. Stelaże meblowe bez tapicerki również pięknie prezentują się we wnętrzu.

Meble industrialneProducent mebli industrialnych proponuje stoły w tym stylu. Są obdarzone zarówno urokiem starożytności, jak i niezbędną funkcjonalnością. Projektanci mówią: każdy element jest starannie zaprojektowany, przy użyciu różnych technologii z przeszłości w połączeniu z nowoczesnymi metodami. Istnieje możliwość indywidualnego dopasowania do wymagań każdego klienta, dzięki czemu stół idealnie wpasuje się w każde wnętrze. W tym celu wykorzystuje się postępowe i innowacyjne technologie, dzięki czemu asortyment producenta uzupełniają luksusowe stoły, witryny i biurka.

Starannie wykonany, drewniany stół industrialny z elementami metalowymi, wytrzyma duże obciążenie. Dzięki swojej konstrukcji wyróżnia się w każdym pomieszczeniu. Popularność stylu w projektowaniu przestrzeni nie spadła od początku jej istnienia, a obecnie zainteresowanie stale rośnie. Stół jest centralnym meblem industrialnym, musi więc pasować do stylu wnętrza i spełniać swoją funkcję. Różnorodność kształtów i materiałów, oryginalny wygląd, praktyczność i niezawodność przyciągają współczesnych zwolenników stylu, który narodził się w połowie XX wieku.

Aranżacja wnętrz z wykorzystaniem stołu industrialnego

Często kuchnia i salon są ze sobą połączone poprzez usunięcie ściany, ale w tym przypadku należy pomyśleć o wizualnych opcjach podziału na strefy. Na przykład ściany jednego pokoju mogą być o kilka tonów jaśniejsze lub ciemniejsze niż inne. Przy wyborze mebli industrialnych preferowane są opcje bez zbędnych dodatków.

Recepta na idealny stół w industrialnym wnętrzu:

  • Praktyczność. Meble wyróżnia solidność i trwałość.
  • Wygoda. Konstrukcja zapewnia maksymalny komfort.
  • Naturalność. Do produkcji wykorzystuje się naturalne materiały lub ich umiejętną imitację.
  • Minimalizm. Prosty wzór dekoracyjny bez ozdobnych elementów.

Nie ma ścisłych wymagań co do kształtu stołu, dzięki czemu może bardzo różnić się od tradycyjnych rozwiązań. Używanie naturalnych materiałów do tworzenia stołów w stylu industrialnym jest najbardziej preferowaną opcją do stworzenia autentycznego produktu. Do produkcji bardziej spektakularnych mebli industrialnych uciekają się do kombinacji różnych materiałów, co również pozytywnie wpływa na ich walory.meble skandynawskie

Tworząc wnętrze warto zwrócić uwagę na stoły wykonane z następujących materiałów:

  • Drewno. Drewniany blat to uniwersalna opcja, która jest trwała i niezawodna. Najlepiej nadają się gatunki drewna wyższej jakości: dąb, buk, klon.
  • Metal. Tworzy solidną podstawę i stabilne nogi, które estetycznie wyglądają w połączeniu z innymi materiałami.
  • Szkło. Szklany blat efektownie prezentuje się na tle drewnianych lub metalowych elementów stołu.
  • Płyta. Materiał blatu przypomina wizualnie pień drzewa wycięty wzdłużnie piłą. Niepowtarzalny wzór stworzony przez naturę i celowa szorstkość wzoru efektownie prezentują się we wnętrzu.

Blaty wykonane z naturalnego drewna wyglądają efektownie i stylowo, ale znacznie podnoszą koszt produktu. Nie mniej atrakcyjnie prezentują się stoły wykonane z tańszego materiału – laminowanej płyty wiórowej, której faktura doskonale imituje strukturę naturalnego materiału. Dobra jakość, funkcjonalność, oryginalne wzornictwo sprawiają, że meble industrialne są uniwersalne i poszukiwane.

Meble industrialne – biurka z oferty producenta

Jeśli zapytasz, które biurko jest najlepsze do biura, w którym pracuje mężczyzna, odpowiedź bez wątpienia będzie – biurka industrialne. Wiele industrialnych elementów znajduje się w nowoczesnych wnętrzach. Industrialne biurko coś z metalu i drewna, wygląda także rustykalnie. W ofercie producenta mebli industrialnych znajdują się ekskluzywne biurka do wnętrza w stylistyce przemysłowej. Projektanci opracowują nowe projekty i przyjmują zgłoszenia do produkcji mebli na zamówienie.

Biurka z szufladami w stylu industrialnym

Styl industrialny przyciąga swoją niezależnością, jest modyfikowany, dodając białe kolory minimalizmu, jasne akcenty i akcenty retro. To nie jest klasyk, który pozostał niezmieniony od kilku stuleci. W ofercie producenta mebli industrialnych znajdują się biurka z szufladami, szafką narożną oraz półkami. Mogą być używane w biurze, gabinecie w domu lub pokoju nastolatka. Połączenie zaawansowanej technologii, skórzanego fotela i drewnianego biurka pokaże zdecydowany charakter użytkownika i nieszablonowe podejście do rzeczy. Biurko industrialne powinno mieć wyraźny geometryczny kształt. Może wyglądać na zupełnie nowy lub sztucznie postarzany przedmiot, ale musi mieć imponujący wygląd. Do produkcji biurek wykorzystywane jest szlachetne drewno, trwały metal lub płyta laminowana.