Uroda

Co to jest lakier hybrydowy do paznokci

Co to jest lakier hybrydowy do paznokci

Marzysz o pięknych paznokciach i zadbanych dłoniach? Często można usłyszeć, że dłonie są wizytówką kobiety, nie ma zatem nic dziwnego w tym, że Panie starają się, by ich dłonie oraz paznokcie zawsze wyglądały schludnie oraz estetycznie. Jak łatwo można się domyślić, to zadanie nie należy niestety do najłatwiejszych, klasyczne lakiery do paznokci, często odpryskują, a długość noszenia jednej stylizacji to zaledwie kilka dni. Malowanie paznokci wiąże się zatem z koniecznością powtarzania całej procedury kilka razy w ciągu tygodnia. Jednak czy to jedyne rozwiązanie? Otóż nie! Jeśli masz już dość ścierania się lakieru oraz zacieków spowodowanych przez zbyt szybko zasychające warstwy, mamy dla Ciebie doskonałą wiadomość! Stworzyliśmy dla Ciebie krótki poradnik, dzięki któremu dowiesz się czym są lakiery hybrydowe, a także jak wykonać nimi stylizację paznokci! Jeśli zatem jesteś zainteresowana, zachęcamy do dalszej lektury, a gwarantujemy, że nie pożałujesz!

Co to jest lakier hybrydowy do paznokci?

Lakiery hybrydowe zyskały ogromną popularność w świecie kosmetycznym. Mimo to wiele osób wciąż nie zdaje sobie sprawy z tego, czym one tak właściwie są. Co ciekawe jeszcze więcej osób słyszało kiedyś o tego typu lakierach, jednak nie do końca wiedzą na jakiej zasadzie działają oraz jak ich używać. Już spieszymy z odpowiedzią. Otóż lakier hybrydowy jest odpowiednik klasycznego lakieru do paznokci, różnica między nimi polega głównie na tym, że do utwardzenia (zaschnięcia) lakieru hybrydowego potrzebna jest specjalna lampa UV. Co to oznacza? Przede wszystkim warto jest wiedzieć, że lakiery hybrydowe są w pełni plastyczne aż do momentu utwardzenia ich w lampie, dzięki temu można je dowolnie formować oraz rozprowadzać bez ryzyka zaschnięcia w trakcie aplikacji. Kolejną ważną informacją jest fakt, że aby kolor w pełni pokrył płytkę paznokcia, często wystarczy zaledwie jedna warstwa. Jest to oczywiście zależne od jakości lakieru oraz jego zabarwienia, jednak przeważnie produkty zakupione w profesjonalnym sklepie z akcesoriami do paznokci, wyróżniają się doskonałą jakością oraz trwałością.

Jak wykonać stylizację paznokci za pomocą lakierów hybrydowych?

Teraz, gdy już wiesz czym jest lakier hybrydowy, czas przejść do tego jak go aplikować. To co może Cię zmartwić to fakt, że do stylizacji hybrydowej potrzebne będzie nieco więcej produktów niż tylko lakier. Aby móc wykonać manicure hybrydowy, musisz wyposażyć się w przedmioty takie jak lampa UV, baza, top, cleaner, pilniczki oraz wiele innych dodatków, które są w stanie sprawić, że Twoje paznokcie będą wyglądały olśniewająco. Przejdźmy zatem do samego wykonania zabiegu. Aby móc rozpocząć malowanie paznokci, należy zadbać o odpowiednie miejsca. Co to jest lakier hybrydowy do paznokciNajlepszym pomysłem będzie stół lub biurko oraz bardzo wygodny fotel, który zapewni swobodę ruchów. Gdy stanowisko pracy będzie już gotowe, należy przejść do manicure. Pierwszym krokiem będzie odsunięcie lub wycięcie skórek (warto jest to zrobić za pomocą specjalnych patyczków). Po wycięciu skórek czas na zmatowienie płytki paznokcia. Zmatowienie to nic innego jak delikatne spiłowanie wierzchniej warstwy paznokcia, przy tym zadaniu należy zachować szczególną ostrożność. Gdy płytka paznokcia będzie już gotowa, należy przemyć ją cleanerem, a następnie przejść do nakładania produktu. Pierwszym etapem jest nałożenie bazy pod lakier hybrydowy. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele różnych baz od witaminowych po proteinowe. Bazy mogą być przezroczyste lub kolorowe, wybór należy do Ciebie. Po nałożeniu bazy, paznokcie należy włożyć do lampy UV na około 60 sekund w celu utwardzenia pierwszej warstwy. Po upływie 60 sekund paznokcie należy pokryć wybranym przez siebie lakierem oraz ponownie włożyć je do lampy. Przeważnie wystarcza jedna warstwa, jednak w razie potrzeby, można powtórzyć malowanie lakierem. Gdy lakier będzie już utwardzony, należy go pokryć topem, a następnie włożyć do lampy oraz odtłuścić cleanerem. Dzięki tak wykonanej stylizacji, możesz cieszyć się pięknie wykonanymi paznokciami. Warto jednak dodać, że jeśli planujesz przedłużenie paznokci, to musisz się dodatkowo zaopatrzyć w żel UV.

Ile trzymają się hybrydy?

Czas utrzymywania się stylizacji hybrydowej to jeden z jej największych plusów. Prawidłowo wykonane paznokcie utrzymują się nawet do 4 tygodni! Lakiery hybrydowe są to bowiem produkty, które samoistnie nie odpryskują (dzieje się tak tylko w przypadku uszkodzeń mechanicznych lub celowego zdrapywania). Warto jednak wiedzieć, że już po około 3 tygodniach pojawiają się pierwsze odrosty, dlatego stylizacja utrzymana aż przez miesiąc nie wygląda zbyt dobrze.

Czy używanie lampy UV jest bezpieczne?

Wiele osób zastanawia się nad tym, czy używanie lampy UV nie powoduje niebezpiecznych dla zdrowia skutków. Otóż odpowiedź brzmi nie. Lampa UV wykorzystywana do robienia paznokci, nie wydziela promieniowania, które mogłyby w jakiś sposób wpłynąć na nasze zdrowie. Jeśli jednak boisz się skutków jej używania, postaw na lampę, która jest dobrej jakości.