Transport Budownictwo

Kontenery Morskie

Kontenery Morskie

Kontenery morskie cieszą się dużym zainteresowaniem zarówno wśród klientów indywidualnych, jak i profesjonalnych firm, które zawodowo zajmują się przewożeniem ładunków statkami. Ich wykorzystanie to świetny sposób na zaoszczędzenie środków pieniężnych, jednocześnie jest to niemalże gwarancja bezpieczeństwa przewożonych wyrobów gotowych. Na jaki kontener morski warto się zdecydować- nowy czy używany? Jaki kontener warto wybrać, aby być usatysfakcjonowanym podjętą decyzją? Jak wybrać odpowiednią wielkość kontenera morskiego? Aby uzyskać odpowiedzi na te pytania, serdecznie zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem, który z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości naszych czytelników.

Nowy czy używany – na jaki kontener morski warto się zdecydować?

kontener 20 dc uzywanyNa rynku znaleźć możemy zarówno kontenery nowe, jak i te używane. Niezależnie od tego, na jakie rozwiązanie się zdecydujemy, każdorazowo powinniśmy wybierać produkty jedynie od sprawdzonych firm, które sprzedają wysokiej jakości wyroby, jednocześnie oferują gwarancję na określony czas użytkowania po zakupie. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że sprzedaż nowych egzemplarzy to popularne zjawisko wśród osób, które są zainteresowane uzyskaniem kontenera objętego gwarancją. Jest on jednocześnie w pełni bezpieczny podczas użytkowania, zapewne dlatego jest tak chętnie wybierany. Kontenery morskie nowe są jednak znacznie droższe, dlatego też zakup ten zalecany jest dla osób, które mogą przeznaczyć większą ilość funduszy. Jeśli chodzi o używane modele, to ich ogromną zaletą są atrakcyjniejsze warunki finansowe. Należy pamiętać, że użytkowane wcześniej kontenery mogą być w różnorodnych stanach, w konsekwencji przedział cenowy jest dość odmienny. Wśród nich znajdziemy zarówno kontenery posiadające niewielkie ślady użytkowania, które wyglądają niemalże jak nowe, jak i te starsze egzemplarze. W przypadku tych drugich niekiedy nie obędzie się bez przeprowadzenia niektórych prac naprawczych, które nie należą do najbardziej skomplikowanych. Dlatego też wybierając modele używane każdorazowo powinniśmy skupić się na jego stanie. W razie jakichkolwiek wątpliwości nic nie stoi na przeszkodzie, aby ocenę powierzyć fachowcowi.

Jaki kontener morski warto wybrać?

kontener morski sprzedażWybór kontenerów morskich to z pewnością dość problematyczna kwestia. Jeśli zależy nam na tym, aby przedmioty te gwarantowały bezpieczeństwo transportu i ładunku, były funkcjonalne i trwałe przez możliwie najdłuższy okres czasu, wówczas należy postawić na wysokiej jakości materiały. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że konstrukcja kontenerów morskich powinna być na tyle wytrzymała, aby sprostała nawet najtrudniejszym i najbardziej wymagającym zadaniom w miejscach przeładunku i podczas transportu. Nie w sposób nie wspomnieć o tym, że tytułowe przedmioty możemy nabyć w różnorodnych pojemnościach. Jest to szczególnie istotne, bowiem zwiększa to nasze możliwości co do dopasowywania przedmiotów do potrzeb właściciela. Na dzień dzisiejszy największe dostępne kontenery bez problemu pomieszczą we wnętrzu nawet 33 palety. Jako ciekawostkę należy przytoczyć, że niektóre firmy, które zajmują się sprzedażą kontenerów i oferują wysokiej jakości produktu, umożliwiają przeróbkę dowolnego modelu. Dzięki temu dopasowanie jego pojemności do naszych indywidualnych potrzeb nie jest czymś problematycznym. Ważną grupę wśród kontenerów stanowią modele chłodnicze. Ich cechą charakterystyczną jest odporny na działanie czynników atmosferycznych materiał. Kontenery chłodnice cieszą się dużą popularnością, bowiem wyposażone są w różnorodne agregaty chłodzące. Dbają one o zachowanie w świeżości towarów niemalże przez cały okres przewożenia. Jest to świetny wybór dla firm, które to odpowiedzialne są chociażby za transportowanie żywności. Na takie rozwiązanie decydują się także centra ogrodnicze i przedsiębiorstwa budowlane. Wybór kontenera morskiego każdorazowo powinien być uzależniony od możliwości finansowych i naszych indywidualnych preferencji.

Jak wybrać odpowiednią wielkość kontenera morskiego?

Na dzień dzisiejszy zdecydowanie największą popularnością cieszą się kontenery morskie o długości 20 i 40 stóp. Oczywiście istnieją również nieco mniejsze egzemplarze, przykładowo o długości około 10 stóp (kontener 10 stopowy – 3 metry), jednak ich zastosowanie jest znacznie mniejsze. Najbardziej uniwersalny pod względem wielkości jest kontener 20 stóp. Jego wysokość wynosi 2,59 m, szerokość 2,49 m, natomiast długość 6,06 m. Jeśli chodzi o kontener 40 stóp, jest on dwa razy dłuższy od poprzedniego. W zależności od przeznaczenia, przestrzeń wewnętrzna może być nieco odmienna i różnić się wymiarami. Pamiętajmy jednak, że nie tylko zewnętrzny rozmiar ma znaczenie. Istotna jest bowiem pojemność ładunkowa, która w większości przypadków mierzona jest w euro paletach. Do egzemplarza o długości 20 stóp zmieścimy 11 europalet, natomiast do 20-stopowoego kontenera chłodniczego wejdzie jedynie 10 europalet. Kluczowy jest również sposób jego transportu.