Budownictwo Technologie

Klimatyzacja Warszawa

Klimatyzacja Warszawa

Klimatyzacja Warszawa: sprzedaż i serwis klimatyzacji to dla Ciebie zredukowane prawie do zera ryzyko awarii tego systemu! Naszym zdaniem do każdej instalacji a następnie konserwacji urządzeń trzeba podchodzić w sposób indywidualny, co właśnie przemawia za długim i bezproblemowym użytkowaniem sprzętu. Serwisując Twój klimatyzator zakładamy jego historię funkcjonowania, wszelkie wykonane naprawy oraz okresowe przeglądy, to bardzo pomaga w szybkim zidentyfikowaniu ewentualnej awarii i sprawnym jej usunięciu.

Jednak sprawność całego systemy schładzania pomieszczeń trzeba rozpocząć od zakupu klimatyzatora w sprawdzonym miejscu. W naszej firmie możesz liczyć na fachowe doradztwo, dzięki czemu otrzymasz urządzenie dopasowane do kubatury Twojego mieszkania, domu jednorodzinnego czy biura. Przeprowadzimy także profesjonalny montaż klimatyzatora co odpowiada za jego dalsze sprawne działanie.

Kiedy lepiej zainstalować klimatyzację w Warszawie – przed remontem czy po?

Najlepiej zainstalować w dwóch krokach. W pierwszym etapie prowadzimy prace związane z układaniem komunikacji (kucie ścian, układanie rur miedzianych, drenaż itp.). W drugim etapie wykonujemy instalację i podłączenie jednostki wewnętrznej. Drugi etap montażu systemu klimatyzacji w Warszawie następuje po zakończeniu remontu i aranżacji pomieszczenia.

Gdzie najlepiej zainstalować klimatyzator? Preferowane miejsce to te, w którym przebywasz najczęściej. Najważniejsze, żeby zimne powietrze nie było kierowane bezpośrednio na osoby znajdujące się w pomieszczeniu. Dlaczego warto powierzyć montaż klimatyzacji naszym specjalistom? Używamy tylko oryginalnych komponentów. Nasi monterzy pracują z odpowiednią izolacją oraz odwodnionymi rurami miedzianymi uznanych producentów. Używają również wsporników i kabla elektrycznego, który jest w pełni zgodny z normami.

Montaż klimatyzacji w Warszawie: wszystkie kluczowe kroki

Montaż klimatyzatorów jest nie mniej, a być może ważniejszym procesem niż wybór i zakup samego urządzenia. Z reguły nasi klienci nabywają klimatyzatory z instalacją, czyli jednocześnie z wybranym modelem natychmiast zamawiają usługę montażu klimatyzacji w Warszawie.

Pierwszy etap montażu klimatyzacji

Zakup systemu dzielonego (split) to tylko połowa rozwiązania problemów klimatycznych. Jego montaż jest głównym etapem uruchomienia klimatyzatora. Z reguły urządzenia kupuje się w trakcie remontu mieszkania, aby jednostki wewnętrzne systemów dzielonych stawały się jednością z dekoracją pomieszczenia. Można to zrobić tylko wtedy, gdy instalacja klimatyzatora odbywa się w 2 etapach.

Aby zrealizować to zadanie, wykonujemy najpierw prace przygotowawcze, które są zawarte w pierwszym etapie instalacji:

  • Określamy lokalizację, w której zostanie zamontowana jednostka wewnętrzna klimatyzatora. Często to miejsce wyznacza się określając dokładne wymiary urządzenia, a także wymagane wymiary odległości od ściany i sufitu.
  • Instalowanie jednostki zewnętrznej.To najważniejsza część pierwszego etapu instalacji. Wybieramy wspólnie z Tobą miejsce na elewacji budynku, w którym zostanie zainstalowana jednostka zewnętrzna i kładziemy w ten sposób podwaliny pod przyszłe technologie klimatyzacyjne. Miejsce instalacji jednostki zewnętrznej zależy od tego, gdzie to się dzieje. W przypadku mieszkania może to być miejsce pod oknem lub przy oknie, w przypadku domu prywatnego może to być jakaś wnęka lub miejsce w szczycie dachu.
  • Wykonujemy otwory w ścianie do ułożenia połączeń jednostki wewnętrznej i zewnętrznej. Montaż systemów dzielonych wymaga tego etapu prac, który należy przeprowadzić z najwyższą starannością, aby instalacja była jak najbardziej ergonomiczna.
  • Wiercenie ściany (jeśli to konieczne) do układania tras z jednostki zewnętrznej z ich wyjściem do podłączenia do jednostki wewnętrznej. Aby cała komunikacja łącząca oba bloki systemu dzielonego była niewidoczna, należy je ułożyć w ścianie, gdzie konieczne jest wykonanie wnęki. Następnie układamy rurociąg freonowy, a także rury do odprowadzania skroplin i kable do podłączenia dzielonych jednostek systemowych. 

Drugi etap montażu klimatyzacji w Warszawie

W drugim etapie instalacji jednostka wewnętrzna jest podłączona do wyjścia komunikacyjnego i sieci elektrycznej. Również na tym etapie następuje uzupełnienie klimatyzatora freonem i sprawdzenie jego działania. Drugi etap montażu na ogół dotyczy prac wykończeniowych, więc można go przeprowadzić już po zakończeniu prac wewnętrznych.

Pilny montaż klimatyzacji w Warszawie

Gdy w pomieszczeniu nie ma prac wykończeniowych, a problem zamontowania klimatyzacji w Warszawie musi zostać rozwiązany jak najszybciej, klimatyzator można zainstalować natychmiast po zakupie, bez uciekania się do instalacji dwuetapowej. Aby to zrobić, wystarczy zakupić u nas klimatyzator wraz z komponentami do podłączenia a następnie zamówienie zostanie do Ciebie dostarczone, a wybrany system split zainstalowany zgodnie z wszystkimi wymaganiami.

Klimatyzacja WarszawaNasi profesjonalni monterzy wykonają prace czysto, robiąc wszystko, aby klimatyzator został zainstalowany fachowo, ale także przy minimalnym zakłóceniu przestrzeni wewnętrznej. Jedyną rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę podczas montażu klimatyzatora, jest fakt, że komunikacja będzie widoczna na ścianie pomieszczenia.

Od lat działamy na rynku technologii klimatyzacyjnych i zrealizowaliśmy wiele projektów instalacji domowych systemów split. W tej dziedzinie jest to decydujące kryterium, dla którego warto nam zaufać. Dysponujemy nie tylko jednym z najlepszych asortymentów na rynku, ale także najlepszymi komponentami do montażu, oraz znakomitym zespołem fachowców z dużym doświadczeniem.