Motoryzacja Usługi

Jaka myjnia bezdotykowa najlepsza

Jaka myjnia bezdotykowa najlepsza

Jaka myjnia bezdotykowa najlepsza – myślisz nad założeniem własnej działalności gospodarczej? Zastanawiasz się nad otworzeniem myjni bezdotykowej? Jeśli tak, mamy dla Ciebie doskonałą wiadomość. Otóż specjalnie z myślą o Tobie stworzyliśmy ten krótki poradnik, z którego dowiesz się wszystkiego na temat myjni samochodowych. Gotowy? Jeśli tak, zachęcamy do dalszego czytania. 

Co to jest myjnia bezdotykowa?

Zanim przejdziemy do głównego wątku, zacznijmy od podstaw, a mianowicie od tego czym jest tak właściwie myjnia bezdotykowa. Otóż jak nietrudno się domyślić, myjnia bezdotykowa to miejsce, w którym możesz umyć swój samochód za pomocą specjalnie przygotowanych do tego celu narzędzi. Cała procedura mycia odbywa się oczywiście bez konieczności dotykania auta za pomocą gąbki bądź też innych tego typu przyrządów. Jeśli wybierzesz się na myjnie bezdotykową, z pewnością będziesz miał do czynienia ze specjalnymi dystrybutorami, z których w zależności od potrzeby może lecieć:
– woda,
– woda z pianą,
– wosk,
– nabłyszczacz,
A także wiele więcej innych środków.

Jaka myjnia bezdotykowa najlepsza
Jaka myjnia bezdotykowa najlepsza

To co oferuje dana myjnia zależy przede wszystkim od firmy, która jest jej właścicielem. Warto jest jasno zaznaczyć, że z roku na rok, coraz więcej osób decyduje się na zainwestowanie w myjnie samochodowe. Dlaczego? Otóż jest to bardzo prosty oraz szybko zwracający się biznes, który nie wymaga zatrudnienia pracownika na pełen etat. Myjnie bezdotykowe przeważnie są czynne całą dobę, a ich obsługa polega na samodzielnym umyciu samochodu przez klienta. Warto zaznaczyć, że pełen koszt umycia auta, łącznie z woskiem oraz nabłyszczaniem to około 10 złotych. Wiele osób decyduje się również na samo mycie, którego cena to od 3 do 5 złotych. Jak widać są to stosunkowo niskie kwoty, które zachęcająca właścicieli samochodów do tego, by skorzystali z tej usługi. Dodatkowym plusem mycia auta na myjni jest bez wątpienia szybkość wykonania. Porównując czas mycia samochodu w domowych warunkach, który średnio wynosi od godziny do nawet kilku godzin, kilkanaście minut spędzonych na myjni samochodowej wydaje się być dobrym rozwiązaniem na oszczędzanie cennego czasu.

Jaka jest różnica między myjnią dotykową, bezdotykową oraz tak zwaną szczotkową?

Choć już samo nazewnictwo powinno w dużym stopniu nakierować Cię na to, czym różnią się te poszczególne rodzaje myjni samochodowych, postanowiliśmy nieco przybliżyć Ci charakterystykę każdej z nich. Jako że myjnie bezdotykową opisaliśmy dokładnie wyżej, zaczniemy od myjni dotykowej.

Otóż myjnia dotykowa jest to miejsce, w którym mycie samochodów odbywa się za pomocą siły rąk. Co ciekawe, ten rodzaj myjni może występować zarówno w postaci myjni, w której za mycie samochodu odpowiedzialni są zatrudnieni pracownicy, jak i w postaci myjni w pełni samoobsługowej. Jeśli chodzi o profesjonalną myjnie w której samochodem zajmują się pracownicy, często jest ona połączona z pewnego rodzaju serwisem, który dba o ogólny wygląd auta. Równie częstym połączeniem są usługi blacharsko lakiernicze. Jeśli zatem posiadasz już warsztat samochodowy lub firmę, która posiada jakieś połączenie z branżą samochodową, powiększenie swojej działalności o tego typu myjnię może okazać się doskonałym pomysłem.

Myjnie dotykową mamy już za sobą, zatem czas przejść do tak zwanej myjni szczotkowej. Z pewnością niejednokrotnie zdarzyło Ci się z podziwem oglądać amerykańskie filmy o szybkich samochodach, w którym to brudne auto wjeżdża do myjni wyposażonej w ogromne, obracające się szczotki. Cóż, tego typu miejsce bez wątpienia robi ogromne wrażenie, warto jest jednak zastanowić się nad tym, dlaczego tak rzadko można je zauważyć w realnym życiu. Cóż, odpowiedź jest prostsza niż myślisz. Używając tego typu rodzaju mycia, narażamy auto na poważne szkody między innymi takie jak:
– zdzieranie lakieru wierzchniego,
– głębokie rysy,
– uszkodzenia wizualne.
Oraz inne defekty związane z lakierem.

Oczywiście nie jest to zasada, ponieważ istnieją również myjnie szczotkowe o wyjątkowo delikatnej oraz przyjemnej strukturze. Mimo to, wiele osób posiada uraz do tego rodzaju urządzeń.

Jaka myjnia bezdotykowa jest najlepsza?

Tak jak wspomnieliśmy, budowa myjni bezdotykowej, może okazać się być bardzo dobrym pomysłem. Wynika to przede wszystkim ze stosunkowo dużych zarobków, jakie może ona generować. Jednak zanim zdecydujesz się na otworzenie myjni, zastanów się nad tym jaki rodzaj myjni bezdotykowej sprawdzi się najlepiej w Twojej okolicy, a także czy miejsce, w którym chcesz rozpocząć budowę będzie odpowiednie, dla potencjalnych klientów. Wybierając miejsce należy kierować się przede wszystkim sprawami takimi jak:
– odległość od głównej drogi,
– sąsiedztwo stacji paliw (to dobre rozwiązanie, ponieważ można załatwić kilka spraw na raz),
– odległość od najbliższego warsztatu samochodowego.
Oraz wiele więcej.

Jeśli chodzi natomiast o sam wybór rodzaju myjni, polecamy myjnie bezdotykową, samoobsługową, ponieważ to właśnie ten rodzaj cieszy się największą popularnością wśród kierowców. Mamy nadzieję, że dzięki naszym radom, wiesz już czym należy kierować się przy otwieraniu myjni.