Zdrowie

Esperal w Poznaniu

Esperal w Poznaniu

Esperal w Poznaniu, powszechnie znany jako etykieta wina, jest często stosowany w leczeniu alkoholizmu. Mimo to ogólnie uważa się, że nie jest to bardzo etyczne, dlatego wybierane są inne metody leczenia. Co to jest Esperal i jak działa? Jakie komplikacje przyszły później?

Esperal – co to jest?

Esperal to lek stosowany w leczeniu uzależnienia od alkoholu. Zwykle ma postać implantu, który umieszcza się pod powierzchnią skóry. Dlatego jest często określany jako etykieta alkoholu.

Substancją czynną jest disulfiram, a jego działanie polega na blokowaniu metabolizmu etanolu w wątrobie, co prowadzi do działań niepożądanych. Wszycie esperalu w Poznaniu w klinice Odoklinika https://odoklinika.pl/esperal-poznan-wszywki/ jest uważane za nieskuteczną i nieetyczną metodę, ponieważ tak naprawdę nie leczy alkoholizmu, a jedynie powoduje alergię na napoje alkoholowe i ma na celu powstrzymanie ludzi przed uzależnieniem od picia. Z tego powodu etykiety są często zastępowane innymi zabiegami. W niektórych krajach zaprzestano go całkowicie. W Polsce disulfiram jest ponownie wprowadzany od 2008 roku, również w postaci tabletek doustnych.

Esperal – podawanie i dawkowanie

Esperal można przyjmować na dwa sposoby: za pomocą tzw. chusteczek lub doustnie. Po wszczepieniu tabletka jest wszczepiana pod skórę. Gwiazda ma 8-10 sztuk. Kolejny zabieg można wykonać po 8 miesiącach. Jest podawany przez lekarza, a dawkowanie zależy od następujących czynników:

 • zakres choroby,
 • stan pacjenta,
 • wiek.

Esperal można również przyjmować doustnie. Leczenie można rozpocząć już 24 godziny po wypiciu alkoholu. Zwykle jedną tabletkę przyjmuje się przez 7 do 14 dni, a następnie pół tabletki przez czas wskazany przez specjalistę. Nie możesz jednak kontynuować samodzielnego przyjmowania leku przez ponad sześć miesięcy bez innej porady medycznej.

Esperal – jak to działa?

Chusteczki nasączone alkoholem są stopniowo uwalniane do krwiobiegu i są obojętne dla naszego organizmu. Substancje czynne zawarte w produkcie Esperal wpływają na metabolizm alkoholu w wątrobie poprzez blokowanie dehydrogenazy alkoholowej. W rezultacie aldehyd octowy gromadzi się, gdy ludzie z etykietami alkoholowymi piją alkohol, powodując niekorzystne skutki. Tylko wtedy, gdy uda nam się powstrzymać ludzi przed piciem napojów alkoholowych, możemy ich uniknąć. Jak długo potrwa ten środek zaradczy? Esperal działa 8-12 miesięcy.

Esperal – Szycie i picie

Skutki picia alkoholu po szyciu esperal są nieprzyjemne i pojawiają się zaledwie kilka minut po spożyciu napoju alkoholowego. Objawy są podobne do alkoholizmu i są spowodowane nagromadzeniem aldehydu octowego we krwi.

Objawy:

 • metaliczny posmak w ustach,
 • czerwona twarz,
 • skok ciśnienia krwi,
 • lęk i niespokojne uczucia,
 • duszność,
 • wymioty i nudności,
 • zwiększone tętno,
 • nadmierne pocenie,
 • zawroty głowy i ból głowy.
Esperal w Poznaniu
Esperal w Poznaniu

Czas trwania choroby wynosi zwykle 4-10 godzin. Mogą również wystąpić drgawki, reakcje psychotyczne, zawał mięśnia sercowego, zaburzenia neurologiczne, niewydolność krążenia i oddechowa oraz zapalenie wątroby. Esperal spowodował również zaostrzenie istniejących chorób przewlekłych.

Najważniejszym powodem kontrowersji wokół tej metody są powikłania po podcieraniu alkoholem oraz groźne dla zdrowia i życia konsekwencje. Inne ważne skutki uboczne Esperalu obejmują błędne przekonanie użytkowników narkotyków, że wkładka zatrzyma rozwój alkoholizmu i całkowicie go wyleczy, jak również zmniejszoną motywację do podjęcia innych rodzajów leczenia. Z tego powodu nie korzysta z psychoterapii, zajęć grupowych i spotkań z grupą Anonimowych Alkoholików. Nie wprowadza też żadnych znaczących zmian we własnym środowisku.

Przeciwwskazania do stosowania Esperal

Wszywki alkoholowe ( zobacz https://wszywka-alkoholowa.com.pl ) nie mogą być wykonane dla wszystkich. Przeciwwskazaniami do stosowania Esperalu mogą być:

 • niepoczytalność,
 • choroby związane z układem krążenia,
 • spożywanie napojów alkoholowych w ciągu dnia przed planowanym zabiegiem,
 • nadwrażliwość na substancje czynne.

Gdzie jest uszyty esperal?

Szycie Esperal jest wykonywane przez chirurga. Część ciała to zazwyczaj pośladki, ale może również znajdować się wokół łopatek lub pleców. Lekarz wykonuje płytkie nacięcie i umieszcza tabletkę pod powierzchnią skóry. Zabieg trwa do 30 minut i wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Rany muszą być odpowiednio pielęgnowane, aby uniknąć infekcji. Tabletki przyklejone pod powierzchnią skóry są ciałami obcymi, więc Esperal zostanie odrzucony przez organizm. Objawy to obrzęk wokół wkładki i surowicze sączenie z rany i infekcji.