Usługi Zdrowie

Ile kosztuje ozonowanie pokoju

Ile kosztuje ozonowanie pokoju

Ozonowanie pomieszczeń jest stosunkowo popularną metodą dezynfekcji biur, mieszkań czy obiektów gospodarczych. Obecnie na rynku funkcjonuje wiele firm oferujących usługi ozonowania. Ile zapłacimy za ozonowanie pokoju? Czy można w jakiś sposób obniżyć cenę? Odpowiadamy.

 

Popularność ozonowania mieszkań

O ile usuwanie zanieczyszczeń za pomocą ozonu w pomieszczeniach gospodarczych jest znane od dawna, o tyle w przypadku mieszkań tą metodę stosujemy od niedawna. Dlaczego? Dzieje się tak głównie ze względu na panującą epidemię koronawirusa. Wcześniej nie przywiązywaliśmy tak dużej wagi do higieny i czystości. Owszem, sprzątaliśmy dosyć dużo, jednak mało kto myślał wtedy o dezynfekcji. Z czasem pojawiły się na rynku płyny do czyszczenia antybakteryjne. Niemniej jednak pozwalają one wyczyścić tylko i wyłącznie powierzchnie, a nie powietrze. Odkąd koronawirus na dobre zagościł w naszym kraju, coraz częściej decydujemy się ozonować także powierzchnie mieszkalne. Ozonowanie mieszkań jest bardzo popularne szczególnie wśród osób, które przechodziły koronawirusa i chcą doczyścić swoje mieszkania. Rzeczywiście, ozon pozwala pozbyć się wszelkich zanieczyszczeń powietrza. Dzięki niemu giną nie tylko chorobotwórcze patogeny, ale również usunięte zostają brzydkie zapachy. Z tego względu ozonowanie cieszy się popularnością wśród właścicieli mieszkań na wynajem. Chcąc zapewnić komfort kolejnym lokatorom zlecają oni ozonowanie pokoi firmie ozonującej. Dzięki temu mogą oni wprowadzić się do czystego, sterylnego mieszkania. Choć za ozonowanie oczywiście musimy zapłacić, higiena i sterylność stały się dla nas w ostatnim czasie bezcenne. Alergicy dowiedziawszy się o sterylizowaniu pomieszczeń za pomocą ozonu chętnie korzystają z tej możliwości wiosną. Jest to istotne szczególnie w miejscu, w którym śpią bądź przebywają przez większość dnia. Młodzi rodzice spodziewający się dziecka również chętnie skorzystają z możliwości ozonowanie pokoju maluszka. A ile to kosztuje?

 

Ile kosztuje ozonowanie pokoju?

Firmy ozonujące bardzo często rozliczają klientów od metra kwadratowego pokoju. Coraz popularniejsze staje się jednak rozliczanie za pomocą metrów sześciennych. Chodzi bowiem o to, że ozon nie działa jedynie na powierzchni. Pozwala on także oczyścić powietrze, które wypełnia przecież całe pomieszczenie, choć tak naprawdę jest niewidoczne. Za metr kwadratowy średnio zapłacimy od 3 do 8 zł. Ceny są więc dosyć rozbieżne, a zależą przede wszystkim od wielkości miasta, w którym chcemy zamówić usługę. Mniej zapłacimy w małych miejscowościach, w miastach wojewódzkich zaś więcej. Jeżeli mowa o metrze sześciennym, to tutaj również obowiązuje cena od 3 do 8 zł. Oznacza to jednak, że w rozliczeniu od metra sześciennego zapłacimy więcej. Przykładowo za pokój o powierzchni 20 metrów kwadratowych zapłacimy od 60 do 160 zł. Niemniej jednak jeśli pokój ma 20 metrów kwadratowych, to będzie miał on znacznie więcej metrów sześciennych. Tutaj wszystko zależy od wysokości. Jeżeli pokój ma wymiary 4 metry na 5 metrów na 2 metry, to nasz pokój ma już 40 metrów sześciennych. Wtedy zapłacimy za jego ozonowanie od 120 do nawet 320 zł. Różnica jest więc znaczna. Weźmy pod uwagę, że możemy również trafić na oferty cenowa w rozliczeniu za godzinę ozonowania. Zwykle pierwsza jest najdroższa, a następne już nieco tańsze. Przykładowo godzina ozonowania w średniej wielkości mieście kosztuje około 50 zł. Kolejna zaś 40 zł, następna 30 zł. A ile czasu potrzeba na ozonowanie pokoju? Generalnie około godziny lub dwóch. Wszystko zależy na przykład od natężenia brzydkiego zapachu, jeśli to on jest powodem interwencji firmy ozonującej. 

 

Czy cenę można obniżyć?

Wychodzi na to, że ozonowanie ozonowanie-warszawa.info.pl pokoju wcale nie jest tanim przedsięwzięciem. Niestety, mowa tutaj tylko o jednym pokoju, a cena ozonowania może wynosić nawet 300 zł! W przypadku ozonowania całego mieszkania cena może być nawet kilka razy wyższa. Czy możemy ją w jakikolwiek sposób obniżyć? Niestety, na ogół nie. Dzieje się tak ze względu na ogromny popyt na usługi firm ozonujących. Im popyt większy, tym bardziej ceny rosną. Najwyższe są oczywiście w dużych miastach – w stolicy, Krakowie czy Wrocławiu. Możemy próbować negocjować warunki umowy. Jeśli zdecydujemy się na stałe usługi firm ozonujących, możemy liczyć na pewnego rodzaju rabat. Niemniej jednak w przypadku osób fizycznych rzadko mówimy o większej liczbie dezynfekcji. W większości przypadków mowa o jednorazowym ozonowaniu. Na pocieszenie miejmy świadomość, że ozonowaniu pokojów biurowych czy gospodarczych wcale nie kosztuje mniej. Zwykle nie obowiązuje inny cennik dla osób fizycznych, a inny dla firm. Pamiętajmy jednak, że firmy mogą zdecydować się na większą liczbę zabiegów ozonowania pomieszczeń. Z tego też powodu mogą one otrzymać różnorodne rabaty. 

Ozonowanie jest jedną z najpopularniejszych metod dezynfekcji. Pomaga zabijać wirusy, bakterie, grzyby czy inne chorobotwórcze patogeny. Stąd też ozonowanie cieszy się tak ogromną popularnością i warto się na nie zdecydować.