Transport Usługi

Co zabrać podczas przeprowadzki?

Co zabrać podczas przeprowadzki?

Każdy z nas marzy o własnym domu lub mieszkaniu. Niestety nie każdego z nas stać na wygodę posiadania mieszkania lub domu na własność. Na szczęście aktualnie w naszym kraju mamy bardzo szeroką ofertę kredytów hipotecznych, które pozwalają na spełnienie tych marzeń. Należy jedynie pamiętać o tym, że o kredyt hipoteczny mogą starać się osoby, wykazujące dochodzi. Bank przez przyznaniem kredytu na własne mieszkanie bardzo dokładnie sprawdzi bowiem, czy nas na nie stać. Jeżeli nie jesteśmy zainteresowani zapuszczaniem korzeni w jednym miejscu, wówczas idealnym rozwiązaniem jest wynajmowanie mieszkań. Jest to bardzo dobra opcja dla osób, które bardzo często zmieniają swoje miejsce zamieszkania, na przykład przez charakter zatrudnienia lub po prostu z chęci zmian w życiu.

Każdy kto choć raz przeprowadzał się wie, jak ciężki jest to okres. Z jednej strony musimy przygotować nasz cały dobytek, następnie przewieźć go, aby w nowym miejscu wszystko ponownie rozpakować. W zależności od tego, ile rzeczy planujemy ze sobą zabrać jest to bardzo męczące i wymaga od nas dużego zaangażowania. Co powinniśmy ze sobą zabrać podczas przeprowadzki i jak się do niej przygotować?

Przygotowania do przeprowadzki

Jeżeli planujemy przeprowadzkę w nowe miejsce, wówczas musimy się bardzo dokładnie przygotować. Kluczowa jest bowiem dobra i sprawna organizacja. W tym celu powinniśmy przygotować listę rzeczy potrzebnych do przeprowadzki oraz listę naszych ruchomości, które planujemy ze sobą zabrać. Przygotowanie takich list pozwoli na przeprowadzenie przeprowadzki w sposób szybki i zorganizowany. Będziemy wiedzieli co zabrać podczas przeprowadzki i nic nie umknie naszej uwadze, ponieważ każdą rzecz będziemy na bieżąco wykreślać z naszej listy. Warto w tym miejscu wspomnieć również, że bałagan nie służy przeprowadzkom. Może bowiem dochodzić do wielu nieporozumień, a nawet zaginięć rzeczy. Nikt nie chciałby z pewnością zgubić wartościowego dla niego przedmiotu – dlatego porządek i organizacja są tak ważne.

Co potrzebujemy do przeprowadzki?

Co zabrać podczas przeprowadzki?
Co zabrać podczas przeprowadzki?

Jeżeli przygotowaliśmy się mentalnie i mamy przygotowaną szczegółową listę, wówczas możemy zaopatrzyć się w przedmioty konieczne do przeprowadzki. W tym celu najlepiej wybrać się do jednego z marketów budowlanych lub sklepów internetowych, oferujących wysokiej jakości produkty do pakowania. Możemy tutaj zaliczyć przede wszystkim duże i wytrzymałe kartony, taśmę klejącą czy worki opakowaniowe dużych rozmiarów. Podczas takich zakupów nie warto oszczędzać. Wiele osób, które wybrały kartony czy worki niższej jakości, bardzo szybko żałowało swojego wyboru. Kartony wykonane ze zbyt cienkiej tektury nie będą bowiem w stanie utrzymać ciężaru przenoszonych przedmiotów. W przypadku worków sytuacja jest bardzo podobna. Należy wybierać wyłącznie worki grube, aby podczas przeprowadzki nie czekała na nas niemiła niespodzianka. Jeżeli wszystko co chcieliśmy zabrać podczas przeprowadzki mamy już spakowane, wówczas kartony należy dokładnie zakleić przy użyciu szarej taśmy klejącej, a worki związać. Jest to ważne, ponieważ w przypadku złych warunków pogodowych, przewożone podczas przeprowadzki przedmioty będą lepiej chronione.

Zobacz również:

Przeprowadzka samemu, czy z firmą?

Jest to ciężkie pytanie, ponieważ znajdziemy dużo osób, które zawsze przeprowadzają się we własnym zakresie, jak i takich, którzy wynajmują do tego firmy. Jedna i druga opcja mają swoje plusy i minusy. Przeprowadzając się we własnym zakresie mamy znacznie większą kontrolę i jesteśmy w stanie lepiej nad wszystkim zapanować. Niestety potrzebujemy do tego dużego samochodu dostawczego oraz odpowiedniej ilości czasu. Konieczne będzie również duże zaangażowanie naszych sił fizycznych, ponieważ przeprowadzka wymaga od nas przeniesienia i wniesienia wielu kilogramów. W przypadku wynajęcia firmy specjalizującej się w przeprowadzkach, nie musimy martwić się o duży pojazd. Jest to duży plus, ponieważ mało kto mieszkając w mieście dysponuje na co dzień samochodami dostawczymi. Taka firma zajmie się również zapakowaniem naszego dobytku do samochodu, a następnie przewiezie go we wskazane miejsce i wniesie do nowego lokum. Taka przeprowadzka będzie nas kosztowała zdecydowanie mniej sił i zachodu, ale będziemy się musieli liczyć z dodatkowym kosztem.

Co warto zabrać, a co sprzedać?

Bardzo często zastanawiamy się co zabrać podczas przeprowadzki, a co sprzedać. Dzieje się tak w szczególności wówczas, gdy przeprowadzamy się, ponieważ chcemy zmienić coś w naszym życiu. Jeżeli przykładowo wynajmujemy mieszkanie i posiadamy w nim swoje meble, wówczas przeprowadzając się do nowego miejsca zdecydowanie lepiej je sprzedać. Dzięki temu nowe mieszkanie będziemy mogli umeblować i urządzić na nowo. Sprzedaż starych mebli pozwoli w mniejszym lub większym stopniu sfinansować zakup nowych. Nie będzie to więc zbytnie obciążenie dla budżetu. Jeżeli natomiast chcemy zaoszczędzić maksymalnie dużo pieniędzy, wówczas podczas przeprowadzki powinniśmy zabrać możliwie dużo rzeczy. Dzięki temu wejdziemy do nowego mieszkania i nie będziemy musieli martwić się o zakup nowych mebli i elementów wystroju.