Technologie Wnętrza

TEKA DSH 985 – szeroki okap kominowy ze stali nierdzewnej

TEKA DSH 985 - szeroki okap kominowy ze stali nierdzewnej

Teka to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek okapów kuchennych – okapy te cechuje tak szczególnie atrakcyjne wzornictwo, jak i doskonałość technologiczna. Obok nowych rodzajów okapów, takich jak okapy podszafkowe i wyspowe, Teka wytwarza także standardowe okapy kominowe i przyścienne. Są to okapy o klasycznej formie, wyróżniające się jednak nowoczesnymi silnikami i jakością zastosowanych materiałów. Doskonałym przykładem jest tu okap kominowy Teka DSH 985, wykonany ze stali nierdzewnej.

Elegancja i wytrzymałość stali nierdzewnej

Stal nierdzewna to najlepszy z materiałów stosowanych w produkcji okapów. Okap kominowy Teka DSH 985 wykonany jest przy tym ze stali nierdzewnej najwyższej jakości – stali typu Inox z dodatkami wzmacniającymi. Elementy szklane wykonane są natomiast ze szkła hartowanego, dzięki czemu nie istnieje możliwość ich przypadkowego uszkodzenia.

TEKA DSH 985 - szeroki okap kominowy ze stali nierdzewnejDrewno, ceramika i kamień są podatne na zabrudzenia, na gromadzenie się wilgoci, a nawet na rozwój pleśni i bakterii chorobotwórczych. Nie pasują też do nowoczesnych wnętrz i nie stanowią wystarczającej ochrony silnika okapu. Stal nierdzewna jest natomiast łatwa do utrzymania w czystości – tak usuwania kurzu, jak i zmywania gromadzących się w kuchni pary i osadów oleju. Porównywalnym materiałem jest tylko szkło, które stosuje się jednak w okapach podszafkowych. Okapy kominowe są bardziej narażone na uszkodzenia mechaniczne: wytrzymała na uderzenia stal nierdzewna sprawia, że są doskonale chronione przed uderzeniami i zarysowaniami.

Równie ważną zaletą okapów ze stali nierdzewnej jest ich estetyka. Stal to materiał doskonale komponujący się z nowoczesnymi, modernistycznymi i minimalistycznymi wnętrzami. Dobrze dobrany okap stalowy, taki jak Teka DSH 985, sprawdzi się jednak również we wnętrzach tradycyjnych, klasycznych. Okap Teka DSH cechuje nowoczesna, ale przy tym prosta, a więc uniwersalna stylistyka.

Okap łatwy do utrzymania w czystości

Nie tylko łatwa w pielęgnacji zewnętrznej stal nierdzewna decyduje o czystości okapu, jeszcze ważniejsze jest czyste wnętrze urządzenia. Jest to szczególnie istotne właśnie w przypadku klasycznych okapów kominowych, a więc urządzeń podwieszanych. Okapy kominowe zawieszone są wysoko, w miejscach trudno dostępnych – łatwość utrzymania urządzenia w czystości jest więc szczególnie istotna. Okap Teka DSH 985 wyposażony jest w wewnętrzne filtry aluminiowe, składające się z aż dwunastu warstw filtrujących. Warstwy te zapobiegają gromadzeniu się tłuszczu w urządzeniu, pochłaniając 98% parującego w czasie gotowania tłuszczu. Filtry są bardzo łatwe w myciu, bardzo wygodne jest także wyciąganie ich z okapu. Jedną z największych zalet okapu Teka DSH 985 jest przy tym to, że aluminiowe filtry można myć w zmywarce. Utrzymanie okapu DSH 985 umożliwia również jego ergonomiczna budowa, w tym stosunkowo duża szerokość.

Szeroki okap, który doskonale pochłania opary

Okapy Teka zaprojektowane zostały tak, aby zmaksymalizować szybkość pochłaniania oparów. Jest to szczególnie wyraźne w przypadku modelu DSH 985, który wyróżnia się znaczną szerokością. Pozwala to na przykrycie okapem nawet bardzo dużych, wielopalnikowych kuchenek. Szerokość okapu, który składa się z trzech dużych paneli pochłaniających, to aż 60 centymetrów. Szczególnie duża powierzchnia ssąca okapu w połączeniu z dużą mocą zapewnia niezwykłą wydajność. Okap kominowy Teka DSH 985 doskonale sprawdzi się więc w bardzo dużych kuchniach. Warto stosować go również w kuchniach słabo wentylowanych, w tym w pomieszczeniach pozbawionych okien. Duża powierzchnia ssąca okapu predestynuje go również do stosowania w aneksach kuchennych połączonych z salonami o dużej powierzchni lub wysokości. W pomieszczeniach takich mniejsze, mniej sprawne okapy nie sprawdzają się, co powoduje przenikanie kuchennych oparów do ogólnoużytkowych części pokoju.

Bogactwo funkcji i duża moc okapu

Okap w klasie energetycznej A zapewnia optymalne użytkowanie energii elektrycznej, co jest szczególnie ważne w przypadku stosunkowo dużego urządzenia. Energooszczędne i ekologiczne jest także oświetlenie okapu DSH 985, który wyposażony został w diody LED. Okap zapewnia dwa główne tryby pracy – pochłaniacz i wyciąg. Wyposażony jest w cztery biegi, w tym bieg intensywny. Bieg intensywny umożliwia okapowi pracę w trybie turbo, który umożliwia szczególnie szybkie usunięcie z kuchni oparów – np. w przypadku przypalenia potrawy. W trybach standardowych okap jest bardzo cichy i energooszczędny, głośność pracy to od 54 do 68 decybeli. Tryb turbo cechuje większa głośność i mniejsza wydajność energetyczna, należy więc go stosować tylko w szczególnych sytuacjach. Wydajność maksymalna okapu (w trybie turbo) to 735 m3/h, w trybach standardowych wynosi ona od 305 m3/h do 586 m3/h. Okap wyposażony jest w sterowanie sensorowe oraz w timer, który pozwala na pozostawienie urządzenia włączonym także wtedy, gdy musimy opuścić mieszkanie. Istnieje również możliwość dodatkowego wyposażenia okapu Teka DSH 985 w filtr węglowy, który szczególnie efektywnie pochłania nieprzyjemne zapachy.